Feedback

Paritätische Hessen bir sosyal yardιm kurumudur

Kamu yararına çalışan 800 üyeleri gibi oda sosyal adalet için elinden geleni yapıyor. Şans eşitliği herkesin hakkı, onurlu bir yaşam ve kendi karakterini özgürce geliştirebilmek gibi.

Parität – Prensip olarak şans eşitliği

Herkes için eşitlik düşüncesi – Parität – bu kurumun en büyük vasıflarından biridir. Paritätische Hessen farklı, kamu yararına calışan organizasyonlarla, kurumlarla ve projelerle çalışan dayanışma birliği olarak tanılır. Bu şekilde farklı konularla ilişkin yardım hizmetleriyle faaliyet göstermektedir.

Şu kurumlarla da birlikte çalışıp sosyal danışmanlık hizmetleri vermekteyiz: Çocuk yuvaları, özürlüleri koruyan çatı örgütleri, göçmen ve ilticacilarla ilgilenen kurumlar, gebelik danışmanlığı ve parçalanan aileler için danışmanlık hizmeti veren örgütler, eşcinseller için danışmanlık kurumları, ayrıca kendi-kendine-yardımlaşma irtibat merkezleri ve kendi-kendine-yardımlaşma grupları faaliyetlerimiz arasındadır.

Hem geleneksel, hem yenilikçi

Paritätische Hessen çok sayıda sosyal hizmet ve kurum sunma çabasındadır. İleriye bakan hareketleri, toplumdaki değişikliklerle ilgilenen ve aynı zamanda geleneksel formda olan yardım çalışmalarınıda destekliyor. Bu çoğunluk Paritätische Hessen için önemli sosyal politik bir kaynak göstergesidir ve bağımsız sosyal yardımın böylelikle sürekli geliştiğinin simgesidir.

Birlik olup destekleşmenin altι çizilir

Paritätische Hessen sivil angajmanlara, fahri çalişmalara, kendi kendine yardım dayanışmalarına çok önem veriyor, bu da zaten bağımsız sosyal yardım birliğinin önde giden tipik özelliğidir.
Sosyal avukatlık çalışmalarıyla geçen onyıllarda bağımsız sosyal yardım birlikleri arasında Paritätische Hessen kendini çok iyi bir pozisyona getirdi. Sırf sosyal mağduriyetleri belirtmekle kalmayıp, sosyal ve toplum politikasını harekete geçirip etkilemeye çalışıyor ve bu şekilde haksızlıkları ortadan kaldırmak için uğraşıyor. Bu yüzden fakirlik raporları ve sosyal politika taslakları bu kurumun belirgin özelliklerindendir.

Üyelerine sunduğu hizmetler

Paritätische Hessen`nin mühim fonksiyonlarından biride bir hizmet kurumu olarak faaliyet göstermektir. Bu üyelerine demek oluyor ki, bellirli dallarda, hukuki ve organizasyonla alakalı sorularda ve aynı anda projeler için mali yardım alıyorlar. Eğitim ve ilerleme eğitimi alanlarındada normal ve fahri işcilerine kurslar ve seminerler sunuyor. Ayrıca üyesi olan kurumlarını politika ve resmi makamlarda savunuyor.